Vējonis: Bēgļu krīze nesagraus Eiropu, taču tai nepieciešams pārskatīt bēgļu politikuBēgļu krīze nesagraus Eiropu, taču tai nepieciešams pārskatīt savu bēgļu politiku, otrdien LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidents pauda, ka šobrīd grūti komentēt, cik liels skaits bēgļu Latvijai būtu uzņemt, vienlaikus pieļaujot, ka šis skaits varētu būt lielāks.

"Latvija iebilst pret obligātajām bēgļu kvotām un piedalās uz brīvprātīgas principa, ievērojot solidaritāti. Mums nav jārisina tikai bēgļu jautājums, mums ir arī daudz citi svarīgi jautājumi - pirmkārt, drošības jautājums," pauda Vējonis.

Viņš norādīja, ka vēlētos lielāku tempu no valdības puses, pēc Vējoņa vārdiem, šobrīd vēl aizvien ir virkne neatrisinātu jautājumu.

"Šobrīd ir jārunā ne tikai par bēgļu kvotām un patvērumu meklētāju izvietošanu. Mums ir jārunā arī par to, kāpēc šīs bēgļu plūsmas veidojas," sacīja prezidents, piebilstot, ka šī brīža situācija liecina, ka ir jāpārskata Eiropas bēgļu politika.

Prezidents norādīja, ka Eiropai ir steidzami jāpieņem lēmumi, kā risināt šo krīzi, pretējā gadījumā bēgļu plūsmas pieaugs un tiks apdraudēta Eiropas drošība. Vienlaikus gan Vējonis pauž pārliecība, ka bēgļu krīze nesagraus Eiropu.

Jau vēstīts, ka valdība atbalstījusi ES pārvietošanas un mītnesvietas maiņu programmu ietvaros uzņemt 250 bēgļus. Pašlaik gan tiek pieļauts, ka šīs skaits varētu palielināties līdz ar Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera vēlmi nākt klajā ar prasību palielināt to patvēruma meklētāju skaitu, kuri sadalāmi pa visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm.

Saskaņā ar amatpersonu informāciju, priekšlikumi tiks atklāti trešdien, kad EK prezidents plāno runāt par iespējamiem nelegālās imigrācijas krīzes risinājumiem. Priekšlikumos ietilpst aicinājums uz citām dalībvalstīm pārvietot vēl vairākus tūkstošus patvēruma meklētāju, kas šobrīd ieradušies Itālijā, Grieķijā un Ungārijā.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress