Vējonis: ES beidzot ķērusies klāt bēgļu krīzes cēloņiem un to risinājumiemEiropas Savienības (ES) līderi beidzot ķērušies klāt pie bēgļu krīzes cēloņu risināšanas, ceturtdien LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Komentējot trešdien ES līderu sanāksmē panākto, prezidents pauda gandarījumu, ka ES beidzot ķērusies klāt bēgļu krīzes cēloņiem un risinājumiem, kā tos novērst.

"Līdz šim Eiropā netika runāts par nepieciešamību vairāk sargāt ES dienvidu robežu, ierobežot cilvēku kontrabandistu darbības un nelikumīgu bēgļu pārvietošanu pa Vidusjūru un valstīm, kas robežojas ar Sīriju. ES beidzot domā arī par attīstības politiku," sacīja Vējonis.

Prezidents norādīja, ka plāno pārrunāt šos jautājums arī savā vīzītē Amerikas Savienotajās Valstīs, uz kurām prezidents dosies ceturtdien.

Savukārt komentējot rīkojumu, kurā viņš uzdevis Ministru Kabinetam sadarbībā ar politiskajām partijām, pašvaldībām un sabiedriskajām organizācijām sagatavot skaidru rīcības plānu patvēruma meklētāju uzņemšanai Latvijā, Vējonis norāda, ka līdz šim atvērti ir vairāki jautājumi, tai skaitā, kādu palīdzību mēs sniegsim bēgļiem? Kur viņus izmitinās? Kur viņi strādās, kā iekļausies sabiedrībā? Kā bērniem tiks mācīta latviešu valoda utt. Prezidents norāda, ka šie tikai daži no jautājumiem, uz kuriem Latvijai ir jābūt gataviem atbildēt.

"Tas, ka varbūt plāns nebūs pilnībā ideāls, ar to varbūt var rēķināties, bet tajā pašā laikā vismaz uz pamatjautājumiem būs sniegtas atbildes," pauda Vējonis.

Jau vēstīts, ka Latvija uzņems kopumā 776 patvēruma meklētājus, tāds lēmums piektdien pieņemts Saeimas Eiropas lietu komisijā.

16.septembrī Vējonis izdeva rīkojumu valdībai sadarbībā ar pašvaldībām divu nedēļu laikā izstrādāt skaidru plānu bēgļu uzņemšanai. Prezidents ar rīkojumu uzdevis Ministru Kabinetam sadarbībā ar politiskajām partijām, pašvaldībām un sabiedriskajām organizācijām divu nedēļu laikā sagatavot skaidru valdības rīcības plānu patvēruma meklētāju uzņemšanai Latvijā, aicinot skaidrot gan iespējamās izmaksas un institūciju kapacitāti, gan bēgļu iespējas tikt izmitinātiem, apgūt valodu un iesaistīties darba tirgū.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress