“Ventspils naftas” akcijas varētu tikt pārdotas par 79 miljoniem eiro, vēsta raidījumsDarījuma ar "Ventspils naftas" akcijām, kā rezultātā uzņēmuma 49,98% akciju īpašnieks "Vitol" varētu iegūt "Latvijas Naftas tranzītam" piederošos 43,25% "Ventspils naftas" akciju, vērtība varētu būt aptuveni 79 miljoni eiro, liecina LTV raidījuma “Panorāma” rīcībā esošā informācija.

Ņemot vērā savulaik kompānijas "Prudentia" veikto "Ventspils naftas" novērtējumu, kas bija – 600 miljoni eiro -, 40% "Ventspils nafta" akciju būtu jāmaksā vismaz trīs reizes dārgāk.

Raidījums norāda, ka tas rada jautājumus par iecerētā darījuma lietderību un patiesajiem mērķiem, un arī to, kādos kontos noguls par “Ventspils naftas” akcijām iegūtā nauda.

"Konkrētā situācijā ir svarīgi noskaidrot: vai šīs akcijas ir saistītas ar Lembergu? Kur paliks nauda par darījumu? Kas ir šī darījuma iniciators? Blakus uzņēmumos akcijām ir uzlikts arests. “Latvijas naftas tranzīta” gadījumā tā nav," norāda SIA T2Terminal pārstāvis tā dēvētajā Lemberga prāvā zvērināts advokāts Gatis Dirnēns.

Savukārt Aivars Lembergs uzskata, ka “Ventspils naftas” akciju pārdošana ir īpašuma nozagšanas shēma, kas notiekot ar tiesībsargājošo iestāžu ziņu. Viņa rīcībā esošā informācija liecina, ka darījumam esot divas cenas - oficiālā un neoficiālā.

Ventspils nafta ar paziņojumu biržai svētdienas pēcpusdienā oficiāli atzina, ka tās lielākais akcionārs – Vitol grupas uzņēmums Euromin Holdings (Cyprus) Limited – risina sarunas ar akciju sabiedrību Latvijas naftas tranzīts (LNT) par tai piederošo 43,25 procentu Ventspils naftas iegādi.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress