ZZS nākamais kandidāts prezidenta amatam varētu būt Uldis SesksZaļo un zemnieku savienība (ZZS) otrajā Valsts prezidenta kārtai varētu virzīt Liepājas mēru Uldi Sesku, šorīt LNT raidījumā "900 sekundes" apliecināja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Ingmārs Līdaka.

Jau iepriekš izskanējušas bažas, ka pastāv iespēja, ka Valsts prezidents varētu netikt ievēlēts pirmajā kārtā un ZZS galvenais kandidāts aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis izteicies, ka gadījumā, ja tiks rīkota jauna vēlēšanu kārta, viņš tajā nepiedalīsies.

"Ja es neesmu guvis atbalstu pirmajā kārtā no deputātiem, tas nevairo cerības otrajā kārtā iegūt vairāk balsu. Līdz ar to es ļaušu citiem piedalīties," savas izredzes pirms kāda laika komentēja Vējonis.

Savukārt Ingmārs Līdaka šorīt LNT apliecināja, ka gadījumā, ka Vējonis otrās kārtas vēlēšanās nekandidēs, ZZS nākamais kandidāts prezidenta amatam varētu būt Liepājas mērs Uldis Sesks.Vienlaikus gan deputāts norāda, ka darīs visu, lai Vējonis startētu arī otrajā kārtā.

Līdaka atgādina, ka pirms vēlēšanām ZZS tika apspriesti vairāki Valsts prezidenta amata kandidāti, tai skaitā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Jelgavas mērs Andris Rāviņš un labklājības ministrs Uldis Augulis. No visiem kandidātiem Vējonis ieguva lielāko atbalstu.

Jau vēstīts, ka līdz šim Valsts prezidenta amatam oficiāli izvirzīti četri kandidāti, tai skaitā, partijas “Saskaņa” virzītais kandidāts Sergejs Dolgopolovs, Latvijas Reģionu apvienības kandidāts Mārtiņš Bondars , Zaļo un Zemniekus savienības virzītais – aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis un Nacionālās apvienības (NA) atbalstītais Eiropas Savienības (ES) Tiesas tiesnesis Egils Levits.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress