Aizturēts Francijas eksprezidents SarkozīBijušais Francijas prezidents Nikolā Sarkozī ir ticis aizturēts saistībā ar aizdomām par nelegālu savas politiskās varas izmantošanu korupcijas izmeklēšanā.

Pašlaik Sarkozī ir aizturēts nopratināšanai, kas var ilgt 24 stundas vai pat divas diennaktis. Tiek ziņots, ka Sarkozī pats labprātīgi ieradies uz nopratināšu pēc tā, kad pirmdien tika aizturēts viņa advokāts Tjerī Hercogs.

Sarkozī aizturēts uz aizdomu pamata par savas politiskās varas izmantošanu, lai iegūtu konfidenciālu informāciju par kādas izmeklēšanas gaitu, proti, Sarkozī apmaiņā pret informāciju solījis izmeklēšanas tiesnesim prestižu amatu Monako.

Pirmdien uz nopratināšu aicināts arī tiesnesis Gilberts Aziberts, kā arī vēl viens tiesnesis, kas iespējams ir saistīts ar notikušo.

Sarkozī aizturēšana atstājusi nelabvēlīgu iespaidu arī uz bijušā Francijas prezidenta plāniem atgriezties aktīvajā politikā un startēt nākamajā Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņā, kas norisināsies 2017.gadā. Sarkozī, iespējams, ir pirmais bijušas valsts vadītājs, kas ticis aizturēts un turēts policijas uzraudzībā.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress