Aicina Krieviju atbildēt uz Ungārijas, Grieķijas un Kipras interesiKrievijai vajadzētu atbilstoši atbildēt uz Ungārijas, Grieķijas un Kipras izrādīto interesi, paziņojusi Krievijas Federācijas padomes priekšsēdētāja Valentīna Matvijenko.

Jau vēstīts, ka Krievija, atbildot uz Eiropas Savienības (ES) lēmumu pastiprināt sankcijas pret Maskavu, pagarinājusi noteikto pārtikas embargo.

“Krievija ievieš pilnīgu pārtikas embargo attiecībā uz liellopu gaļu, cūkgaļu, augļu un dārzeņu produktu, mājputnu gaļas, zivju, siera, piena un piena produktu importu no ES, ASV, Austrālijas, Kanādas un Norvēģijas,” paziņojis ministru prezidents Dmitrijs Medvedevs.

Lai arī ieviestais pārtikas embargo attiecas uz visām ES valstīm, Krievija varētu atvieglot to valstīm, ar kurām jau iepriekš notikušas intensīvas diskusijas par iespējamiem risinājumiem, tai skaitā ar Ungāriju, Grieķiju un Kipru, kuras arī bijušas iniciatores attiecību uzlabošanai ar Krieviju.

Krievijas Federācijas padomes priekšsēdētāja Valentīna Matvijenko aicinājusi Krieviju sniegt atbildi atsevišķām ES valstīm, kuras aktīvi iebildušas pret Rietumu sankcijām.

"Es uzskatu, ka šādas valstis (Ungārija, Grieķija, Kipra) būtu jāatbalsta. Mums ir jāpastiprina kontrole par sankciju īstenošanu, lai Krievijas tirgus nesaņemtus produktus no valstīm, uz kurām attiecas noteiktais pārtikas embargo," norādīja Matvijenko.

Jau ziņots, ka aprīlī Krievijas Federālais veterinārais un fitosanitārais uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” sācis kvalitātes kontroles augļiem un dārzeņiem no Ungārijas, Grieķijas un Kipras.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress