Krievija varētu paplašināt pārtikas embargo sarakstuKrievijas pārtikas embargo saraksts, kas ietver liellopu gaļu, cūkgaļu, augļu un dārzeņu produktu, mājputnu gaļas, zivju, siera, piena un piena produktu importa aizliegumu no Eiropas Savienības (ES), ASV, Austrālijas, Kanādas un Norvēģijas, varētu tikt paplašināts ar vairākām citām pārtikas precēm.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien paziņojis, ka Krievija nolēmusi pagarināt pārtikas embargo pārtikas produktiem no ES uz vienu gadu. Lai gan pārtikas embargo saraksts aizvien ietver tas pašas preces, kuras tur tika ierakstītas pērn, kad tika noteikts importa aizliegums, tiek apsvērta doma to paplašināt ar konservētiem zivju produktiem, šokolādi un ziediem.

"Krievijas Lauksaimniecības ministrija sagatavojusi atjauninātu pārtikas embargo sarakstu ar stingrākām prasībām attiecībā uz noteikto produktu importu no Rietumiem," trešdien pavēstījusi ministrija, piebilstot, ka dokuments atrodas izstrādes stadijā un kopīgi ar Zemkopības ministriju drīz tiks iesniegts valdībā.

Ministrijas pārstāvis apstiprināja, ka sarakstā noteiktas stingrākas prasības attiecībā uz dažu veidu produktu ievešanu, gan atsakoties precizēt šos produktus.

Jādomā, ka stingrākas prasības varētu tikt ieviestas attiecībā uz piena produktiem bez laktozes. Krievijas premjerministra vietnieks Arkādijs Dvorkovičs pastāstīja, ka jau iepriekš šādi piena produktu Krievijā ievesti pamatojoties tikai uz īpašu reģistrāciju.

Attiecīgās iestādes minēja, ka embargo saraksts varētu tikt paplašināts arī ar konservētiem zivju produktiem, šokolādi un ziediem.

Jau vēstīts, ka ES valstu līderi vienojušies, ka ekonomiskās sankcijas pret Krieviju būs spēkā līdz 2016.gada janvārim, kad paredzēts pilnībā īstenot Minskas pamieru. Reaģējot uz ES lēmumu, Krievija pagarinājusi pārtikas embargo uz gadu.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress