ES un ASV gatavas saglabāt sankcijas pret KrievijuEiropas Savienības (ES) un ASV gatavojas saglabāt spēkā sankcijas pret Krieviju, lai palielinātu izredzes īstenot pamieru Ukrainā.

Francijas, Vācijas, Ukrainas un Krievijas līderi plāno apspriest Minskas pamiera vienošanos pagarināšanu samitā Parīzē, kas norisināsies 2. oktobrī. Kā atklājušas valstu amatpersonas, termiņa pagarināšana nozīmētu, ka arī sankcijas paliek spēkā.

Vācija cer, ka Minskas vienošanās netiks izpildīta noteiktajā termiņā un ka abas valstis turpinās strādāt bez oficiāla pagarinājuma, izteicies Berlīnes ierēdnis.

ASV joprojām turpina uzturēt ciešus sakarus ar ES partneriem un ir gatava saglabāt sankcijas, gadījumā, ja Krievija nepilda savas saistības saskaņā ar miera līgumu, paziņojis prezidenta Baraka Obamas administrācijas.

Tikmēr Ukrainas līderi paziņojuši, ka iebilst pret ilgāka laika atvēlēšanu vienošanās nosacījumu īstenošanai.

ES sankcijas pret Krieviju beidzas janvāra beigās un pagarinājums būs jāapstiprina visām 28 dalībvalstīm. Tiek pieļauts, ka debates varētu būt smagas un būs jautājums par kompromisa panākšanu.

Jau vēstīts, ka ES valstu līderi vienojušies, ka ekonomiskās sankcijas pret Krieviju būs spēkā līdz 2016.gada janvārim, kad paredzēts pilnībā īstenot Minskas pamieru.

Kā zināms, ņemot vērā Krievijas agresiju Ukrainā, ES noteikusi pret valsti ekonomiskās sankcijas. Krievija gan vairākkārt ir norādījusi, ka Ukrainas austrumos necīnās Krievijas armija un visu vainu novēlusi uz medijiem, kas pēc Krievijas domām, nav ticami pierādījumu avoti.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress