Krievijā plāno aizliegt sauļošanos solārijusKrievijā plāno aizliegt sauļošanos solārijus. Valsts Dome lēmumu skaidro ar solāriju radīto paaugstināto risku saslimt ar ādas vēzi vai citu vēža veidu.

Valsts domes veselības aizsardzības komitejas priekšsēdētājs Sergejs Kalašņikovs paziņojis, ka piekrīt Francijas lēmumam aizliegt solārijus, norādot, ka uzskata, ka līdzīga prakse jāizmanto arī Krievijā.

Vienlaikus gan viņš atzīst, ka dažos jautājumus UV stari var tikt izmantoti kā rehabilitācija: "Atšķirībā no Francijas mēs esam Ziemeļvalsts. Dažos gadījumos, piemēram, kas saistīti ar D vitamīna ražošanu, veidojot, piemēram, muskuļu un skeletu sistēmu, ultravioleto starojums var tikt izmantots kā fiziska terapija."

Viņš atgādināja par sauļošanās risku uz veselību, norādot, ka ultravioletais starojums šaurā joslā tiek uzskatīts par vienu no faktoriem, kas izraida ādas vēzi un attīsta citās onkoloģiskas slimības.

"Tādās valstīs kā Čīlē un Argentīnā šādas saslimšanas ir vairākas reizes lielāks nekā citās valstīs," viņš piepilda, skaidrojot to ar šauro loku ultravioletajiem stariem.

Francija 16. septembrī pieņēmuma lēmumu aizliegt mākslīgās sauļošanas kabīnes sākot no 2017. gada. Kā paskaidrots Senātā, dokuments tika pieņemts sakarā ar sauļošanās ietekmi uz ādas vēža attīstību.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress