Indulis Bērziņš: Mūsu lielākais vājums ir neticība savai valstijLatvijas vēstnieks NATO (Ziemeļatlantijas Līguma organizācijā) Indulis Bērziņš atzīst - ja Krievija pieņems lēmumu konfliktēt ar NATO, tad Latvija varētu būt izdevīga vieta, kur to darīt. Vēstnieks tomēr piebilst, ka, viņaprāt, tas nevarētu notikt, jo atturēšanas pasākumi ir pietiekoši nopietni, kā arī mūsu sabiedrotie ir definējuši rīcībplānu par šādas situācijas nepieļaušanu, vēsta LTV raidījums "Panorāma".

"Mums jau prakstiski nav izvēles - ja nav miermīlīgā, draudzīgā sadarbība, tad paliek tikai atturēšana," konstatē Bērziņš.

Novērots, ka Krievija pēdējo gadu laikā ir ieguldījusi lielus līdzekļus aizsardzības pasākumiem un bruņojumam, kamēr Eiropa ir turpinājusi atbruņoties. Bērziņš piebilst, ka tendence samazināt līdzekļus aizsardzībai daudzviet turpinās, taču tas neattiecas uz Latviju.

Ukrainas gadījums, protams, varētu atkārtoties vēl kādā valstī, taču tam būtu grūti nostrādāt NATO valstīs, piemēram, Latvijā, Lievuvā un Igaunijā. Baltijas valstīm ir atbalsts, un šeit situācija ir nedaudz atšķirīga.

"Mums ir savs spēks, taču ir arī zināms vājums, kas ir neticība sev un savai valstij," saka Indulis Bērziņš.

 

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress