Krieviņš: Valsts pārvaldē ir katastrofāla kadru mainībaValsts pārvaldē ir katastrofāla kadru mainība, pirmdien intervijā Latvijas Radio sacīja jaunais Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš.

Intervijā jaunais Valsts kancelejas vadītājs pauda viedokli, ka šobrīd ir katastrofāla situācija saistībā ar kadru mainību, norādot, ka ļoti daudzās ministrijās un iestādēs kadru mainība ir pie 20%, kas, pēc Krieviņa domām, nav normāla situācija.

“Mēs zaudējam tos cilvēkus, kuros valsts ir ieguldījusi samērā lielus līdzekļus, lai viņus apmācītu. Viņi vienkārši iet prom,” sacīja Krieviņš, norādot, ka tas ir viens no jautājumiem, kurš ilgtermiņa prasa risinājumu.

Skaidrojot situācijas iemeslus, Krieviņš norāda, ka ka tas nav saistīts tikai ar atalgojumu valsts pārvaldē, bet arī ar iestādes vadītāja attieksmi pret darbiniekiem.

“Tā ir nevajadzīga birokrātija…mēs daudz runājam par to, ka valsts pārvalde uzliek administratīvo slogu uzņēmējiem, vienlaikus aizmirstot, ka iestādē ir ļoti daudz dokumentu, kas ir jāpilda un ir jautājums par to, kāda ir viņu pievienotā vērtība,” pauda Valsts kancelejas vadītājs.

Krieviņš norādīja, ka algas valsts iestādēs esot izlīdzinātas, bet atšķirības ir tā sauktajos bonusos par papildu darbu – šajā jomā varot redzēt bagātās un nabadzīgās ministrijas. Vienlaikus viņš pauda viedokli, ka finanšu ministrijai vajadzētu atrast veidu, kā ietaupīto naudu varētu novirzīt cilvēku motivācijai vai apmācībām.

“Investīcija vadītājos, manuprāt, ir viena no būtiskām lietām,” teica Krieviņš, atzīmējot, ka ne velti nākamajā Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā atbalsts ir paredzēts arī investīcijām cilvēkos valsts pārvaldē.

Kā vienu no pirmajiem veicamajiem darbā jaunajā amatā, Valsts kancelejas nosauca vadības auditu, pēc kā iespējama arī kadru maiņa Valsts kancelejā.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress