Zolitūdes traģēdijā par morāli vainīgiem atzīst arī Ušakovu un VircavuZolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija šodien vienojās gala ziņojumā atbildību par Zolitūdes traģēdiju norādīt arī Rīgas mēram Nilam Ušakovam un Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājam Ingusam Vircavam.

Par priekšlikumu, kas paredz noteikt morālu un arī politisku atbildību par notikušo Zolitūdes nelaimi Rīgas mēram Nilam Ušakovam un Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājam Ingusam Vircavam pirmdien nobalsoja septiņi deputāti, divi bija pret, savukārt četri balsojumā atturējās.

Komisija norādīja uz to, ka būvvalde nav spējusi veikt savas funkcijas būvniecības uzraudzībā un līdz ar to, ka būvvalde ir pakļauta Rīgas domes priekšsēdētājam, par traģēdiju ir atbildīgs arī Ušakovs.

Iepriekšējā komisijas sēdē deputāti atbalstīja gala ziņojumā norādīt, ka par traģēdiju politiski un morāli atbildīgie ir bijušais premjers Valdis Dombrovskis (V) un bijušie ekonomikas ministri - Artis Kampars un Daniels Pavļuts, kā arī Ekonomikas ministrijas valsts sekretāri - Juris Pūce un Anrijs Matīss.

Kā ziņots, 2013.gada 21. novembrī, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

2014.gada novembrī Saeima pieņēma lēmumu izveidot Parlamentārās izmeklēšanas komisiju par Latvijas valsts rīcību, izvērtējot 2013. gada 21.novembrī Zolitūdē notikušās traģēdijas cēloņus un turpmākās darbības, kas veiktas normatīvo aktu un valsts pārvaldes un pašvaldību darbības sakārtošanā, lai nepieļautu līdzīgu traģēdiju atkārtošanos, kā arī par darbībām minētās traģēdijas seku novēršanā.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress