Līdz šim reģistrēti 650 tūkstoši nelegālu ES robežas šķērsošanas gadījumuMigrācijas problēma Eiropas Savienības (ES) valstīs ir pieņēmusi vēl nebijušus apmērus. Kā ziņo ES robežapsardzes aģentūra «Frontex», šai problēmai būs ilgstošs raksturs, un efektīvākais veids, kā cīnīties ar to, ir aizsargāt ne tikai savas valsts robežas, bet paaugstināt drošības līmeni pie ES ārējām robežām.

Šobrīd liela daļa migrantu koncentrējas Itālijā un Grieķijā, gaidot lēmumu par patvēruma piešķiršanu. Vairāk kā puse migrantu, kuru pieprasījumi tiks noraidīti, netiks deportēti uz dzimteni, jo izcelsmes valsts nav spējīga tos uzņemt. Lai ES veiksmīgi spētu deportēt nelegālos migrantus, būs nepieciešams izveidot vairākus aizturēšanas centrus, atzīst «Frontex» izpilddirektors Fabriss Legžerī.

Par migrantu krīzes karstajiem punktiem tiek uzskatītas salas – Meililja, Lesba, Lampedūza, kurās noteikti ir jāmaina bēgļu problēmas risināšanas metodes. Viens no «Frontex» piedāvātajiem risinājumiem ir dubultot robežsardzes personālu Grieķijā, kur šobrīd nonāk liels daudzums migrantu. Ja arī grieķu varas iestādes nodrošinātu papildu spēkus, izdotos efektīvāk apkarot nelegālo migrantu pieplūdumu ES. Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera izteikto piedāvājumu par kopīgu robežsardzes spēku izveidi visā Eiropā, robežsardzes aģentūra vērtē kā šajā situācijā neracionālu risinājumu.

Kā atzīst «Frontex» izpilddirektors, uzlabojumi Eiropas un Āfrikas savstarpējās attiecībās un migrantu problēmas risinājums tuvākajā nākotnē nav gaidāms.

Ziņots, ka līdz šī mēneša sākumam ir reģistrēti gandrīz 650 tūkstoši nelegālu ES robežas šķērsošanas gadījumu.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress