Pabriks: Krievijas mērķis ir tikt vaļā no sliktā spēlētāja lomasKrievijas politika ir vērsta uz to, lai parādītu, ka Rietumi ir mazspējīgi, šorīt LNT rīta raidījumā "900 Sekundes" atzina Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Artis Pabriks.

"Krievija ir kā žņaudzējčūska – ja zaķītis nekustas, viņa ap to aptinas un nožņaudz," salīdzināja Pabriks.

Viņš norādīja, ka Krievijas politika ir vērsta uz to, lai parādītu, ka Rietumi ir mazspējīgi, lai sašķeltu Rietumu aliansi, piebilstot, ka Sīrija tam ir ļoti pateicīgs piemērs:"Tas dod iekšpolitisko spēku un ārpolitisko spēju ietekmēt," pauda Pabriks.

Viņaprāt veicot uzlidojumus Sīrijā, Krievija mēģina atgriezties starptautiskajā apritē kā normāls spēlētājs.

"Krievijas mērķis ir nostiprināt savas pozīcijas, mēģināt tikt vaļā no sliktā spēlētāja lomas, kas tai izveidojusies saistībā ar notikumiem Ukrainā," norādīja Pabriks.

Viņš norādīja, ka Krievijas mērķis ir nostiprināt savas pozīcijas, mēģināt tikt vaļā no sliktā spēlētāja lomas, kas tai izveidojusies saistībā ar notikumiem Ukrainā. Vienlaikus Krievija cer atbrīvoties no Rietumvalstu sankcijām.

Jau vēstīts, ka Krievijas parlaments vienbalsīgi devis oficiālu piekrišanu Vladimira Putina lūgumam atļaut izmantot tautas militāros spēkus Sīrijā, tādējādi bruģējot ceļu uz Krievijas atklātu iejaukšanos Sīrijā.

Pagājušajā nedēļā Krievija nosūtījusi uz Sīriju vismaz 500 karavīrus. Iepriekš nosūtīti arī aptuveni pusduci kaujas tanku un citu ieroču - kopā ar militāro padomnieku, tehniķi, apsargiem un viss liecina par mērķi izveidot gaisu bāzi netālu no Latākijas pilsētas piekrastes.

Kopš 2011. gada, kad stājies spēkā Sīrijas prezidenta Bašara al Asadama režīms, saasinājies karš starp dažādām nemiernieku grupām, kurā līdz šim nogalināti vismaz 250,000 cilvēki.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress