Sniega dēļ apgrūtināta braukšana Vidzemē un LatgalēPirmais nopietnais sniegs šorīt apgrūtina braukšanu visā Latgalē un Vidzemē, tostarp Rīgas apkārtnē uz Vidzemes pusi, liecina "Latvijas Valsts ceļu" (LVC) informācija.

Ceļu uzturētāju sniegtā informācija liecina, ka šorīt apgrūtināti braukšanas apstākļi ir pa visiem valsts galvenajiem autoceļiem Vidzemē un Latgalē, pa Rīgas apvedceļu posmā no Baltezera līdz Saulkalnei, pa Jelgavas šoseju no Jelgavas līdz Lietuvas robežai, kā arī pa Liepājas un Kandavas - Kuldīgas šoseju posmiem.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir visā Latvijā, izņemot Bauskas, Dobeles, Liepājas, Saldus un Tukuma apkārtnes.
Sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Ziemas dienests strādājot nepārtraukti visu nakti, un šobrīd ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 130 "Latvijas autoceļu uzturētāja" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Sinoptiķi prognozē, ka arī dienā gaidāmi nokrišņi: valsts rietumos pārsvarā būs lietus, bet austrumos - slapjš sniegs un lietus, līdz ar to atsevišķos posmos uz autoceļiem veidosies apledojums.

LVC uzsver, - autobraucējiem ir svarīgi atcerēties, ka apledojums uz ceļiem var izveidoties strauji un nevienmērīgi, īpaši tas attiecas uz praktiski neredzamo melno ledu, kas rodas, sasalstot ūdens kondensātam. Visbiežāk tas var veidoties uz tiltiem, ceļu pārvadiem, mežos, kā arī ūdenstilpņu tuvumā.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, LVC aicina autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas stilu un ātrumu.
Foto: Naseer Alkhouri/ https://www.flickr.com/photos/ainudil/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Padalies

laukudzive.lv © 2022 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress