Staro visa Rīga

Četrus vakarus, līdz 18. novembrim, Rīgā notiek gaismas festivāls Staro Rīga, kas pārkāps pilsētas centra robežas. Staros arī Strazdumuiža, staros Miera iela un Kalnciema kvartāls. Sākot ar piektdienu, no pulksten 18 līdz 23 jāpagūst apskatīt vairāk nekā 30 gaismas mākslas objektu galvaspilsētas ielās un parkos.

Gaismas festivāla atklāšana paredzēta 15. novembrī pulksten 18 Strēlnieku laukumā. Pēc svinīgās atklāšanas būs skatāms Aerodium uzvedums, kurš daudzkārt bijis redzams ārpus Latvijas, taču Rīgā tiks demonstrēts pirmo reizi. Turpmākos vakarus Aerodium piedāvās intriģējošu iespēju doties īpašā kosmiskā misijā un beidzot nogādāt mūsu valsts karogu uz Mēness.

Gaismas festivāla ietvaros šogad tiks īstenota tikai daļa no pieteiktajiem objektiem, citas idejas būs skatāmas 2014. gadā, Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas nedēļas laikā no 17. līdz 19. janvārim. Bet pašlaik par Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu atgādinās projekcija Tu un Tagad Doma laukumā. Tā ievadīs kampaņu, kas turpināsies arī nākamgad, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Šogad gaismas festivāls iekarojis arī Rīgas centram attālākas apkaimes. Piemēram, var apmeklēt Miera ielu un tās kaimiņienes. Fabrika Laima aicina piestāt pie savas vēsturiskās ēkas Miera ielā, kur uz fasādes varēs iepazīt šokolādes leģendu un panašķoties jaunajā veikalā jeb Laimas mīlestības vēstniecībā. A. Briāna ielā, pretī restorānam Piens, darbosies Maģiskais luksofors, kurš uzvedīšoties citādi nekā ikdienā. Savukārt Šarlotes ielā 6 varēs uziet Dzintara gudrības āderi.

Mirdzēs arī kultūras pils Ziemeļblāzma skatu tornis Vecmīlgrāvī. Ar kustīgas gaismas efektiem, video projekcijām un muzikālo pavadījumu tas signalizēs par pils atdzimšanu tiem, kuri šo nesen atjaunoto kompleksu vēl nav apmeklējuši. Savukārt Kalnciema kvartālā būs Mirdza un Skaidris – gaismas objekts, ko veido Kalnciema kvartāla apmeklētāju foto kompilācija. 17. un 18. novembrī katram apmeklētājam būs iespēja tikt iemūžinātam un pievienoties laimīgo cilvēku pulkam gaismas objekta projekcijās.

Strazdumuižas ciematā Juglā tiks izdejota Gaismas deja. Kad senajā parkā iedegsies laternas, tad no strūklakas plūdīs krāsaina gaisma, aicinot apmeklētājus klausīties neredzīgo dzeju, bet muižas ēkas fasāde atdzīvosies gaismas dejā.

Ar patriotisku pasākumu Lepni zem Latvijas karoga gaismas festivālā iesaistīsies Kultūras un atpūtas parks Mežaparks.

16. un 17. novembrī no pulksten 17 līdz 22 Mežaparka alejās no Rīgas Zooloģiskā dārza līdz Lielajai estrādei tiks veidota sarkanbaltsarkano karogu aleja, kuras turpinājumā pirmo reizi būs iespējams vienkopus aplūkot Latvijas pilsētu un novadu karogus. Lielās estrādes teritorijā apmeklētājus pārsteigs pasaulē lielākais Latvijas karogs. Ikviens varēs piedalīties gaismas objekta – Mirdzošā Latvija – veidošanā, noliekot pie karoga savu līdzpaņemto svecīti. Pasākuma kulminācija – iespaidīgs uguns rituāls – plānota pulksten 20.

Avots: nra.lv /Antra Gabre
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress