Terasē “Zaļa Zāle” Cēsīs uzstāsies Džeimss BlekšovsSestdien, 15. augustā, kultūras terasē “Zaļa Zāle” Cēsīs ar koncertu viesosies britu akustiskās ģitārspēles meistars Džeimss Blekšovs (James Blackshaw).

Džeimss Blekšovs rada un izpilda garu pacilājošu ģitārmūziku. Meditatīva un ar kinematogrāfisku vērienu tā cieņpilni sevī apvieno sarežģītus šablonus, motīvus un harmonijas. Plašāku ievērību Blekšovs ieguvis pateicoties muzicēšanai uz 12 stīgu ģitāras, attiecības ar kuru viņš gadu gaitā izkopis līdz perfekcijai. Proti, visbiežāk ar “Takoma Records” savulaik pārstāvētajiem māksliniekiem saistīto muzicēšanas manieri, izmantojot nagu galus (t. s. ‘finger-picking’ tehnika), Džeimss Blekšovs ir ievedis pavisam citā, jaunā teritorijā. No viņa ģitāras plūstošās notis un virstoņi atsaucas gan uz klasisko kompozīciju, gan postroka dinamiku un neuzņemtu filmu skaņu celiņiem, gan tajos iespējams saklausīt amerikāņu tautas ģitārmūzikas tradīciju.

Gadu gaitā Dž. Blekšova ierakstus izdevušas vairākas cienījamas mūzikas ierakstu izdevniecības, to skaitā “Tompkins Square”, “Important Records” un grupas “Swans” līdera Maikla Džiras (Michael Gira) leibls “Young God Records”. Jaunākajā, nesen izdotajā un jau desmitajā pilnmetrāžas albumā mēs pirmoreiz dzirdam Džeimsu dziedam. Maigi, bet pārliecinoši viņš atgādina te Hariju Nilsonu (Harry Nilsson), te Džimu Orurku (Jim O’Rourke) vai Eliotu Smitu (Elliott Smith).

Būdams daļa pēdējo gadu kolektīva “Current 93”, sadarbodamies ar citiem mūziķiem, tostarp Jozefu van Visemu (Jozef Van Wissem), Džeimss Blekšovs pagājušogad izdeva kopīgu ierakstu ar nupat Durbē koncertējušo ukraiņu izcelsmes pianistu Ļubomiru Meļņiku (Lubomyr Melnyk). “Džeimss ir es uz ģitāras,” vēlā naktī pie virtuves galda Durbē teica pats Meļņiks…

Džeimsa Blekšova koncerts Cēsīs būs trešais un pēdējais triju koncertu sērijā “Zemlika nāk…”, kuri kultūras terasē “Zaļa Zāle” norisinās vasaras mēnešos. Kā jau minēts, pirmais gaidāms jau pavisam drīz – sestdien, 13. Jūnijā, tur muzicēs pianists un dziesmu autors Duglass Dērs (Douglas Dare), bet 3. jūlijā gaidāma poļu elektroniskās mūzikas sensācijas Zamilska uzstāšanās.

Biļetes uz 15. augusta koncertu nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā – BezRindas.lv. To cena šobrīd – 15.00 EUR. Pārdošanā stingri ierobežots skaits biļešu.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress