Vējonis uzskata, ka valsts budžetā jāiekļauj izdevumi bēgļu uzņemšanaiValdības sagatavotājs bēgļu uzņemšanas plāns, kas bēgļu integrācijai paredz 16 miljonu lielu naudas summu, ir pārspīlēts, šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents bija izdevis rīkojumu bēgļu uzņemšanas plānu sagatavot līdz šā gada 30. septembrim. Jautāts, vai tik īss termiņš nav par iemeslu plāna virspusībai, Vējonis atzina, ka darbs pie izdevumu plānošanas joprojām turpinās, un šāda steiga bija nepieciešama, lai gūtu atbildes uz daudziem jautājumiem.

“Tas, ka mums nebija nekādu atbilžu – tā bija katastrofāla situācija. Valdībai tas darbs bija jāizdara jau vasaras laikā.”

Vējonis uzskata, ka nākamā gada valsts budžetā noteikti jāiekļauj izdevumi bēgļu uzņemšanai. Prezidents piebilst, ka šie noteikti nevar būt līdzekļi, kas domāti neparedzētiem gadījumiem.

“Šis nav neparedzēts gadījums – mēs jau par šo problēmu runājam pašlaik, un pašlaik veidojam budžetu.”

Kā iepriekš ziņots, otrdien valdība konceptuāli atbalstīja Indikatīvo rīcības plānu personu, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, pārvietošanai un uzņemšanai Latvijā.

Saskaņā ar padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281 persona, kurai nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Šobrīd kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona, kuru uzņemšanai nepieciešami 16 miljoni eiro.

Rīcības plāns ietver trīs rīcības virzienus – personu atlasi un pārvietošanu, patvēruma meklētāju uzņemšanu un izmitināšanu, kā arī integrācijas pasākumus.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress