Embargo pārtikas iznīcināšana turpina izpelnīties kritikuKrievijas lēmums iznīcināt tonnām nelegāli ievestos Rietumvalstu pārtikas produktus arvien biežāk piedzīvo kritiku - atsevišķi cilvēki to sauc par demonstratīvu barbarismu, apvainojumu sabiedrībai un atteikšanos redzēt jautājuma ētisko pusi.

Jau vēstīts, ka nesen Kremlis apstiprināja lēmumu konfiscēt un iznīcināt visus Krievijas Federācijā nelegāli ievestos Rietumvalstu pārtikas produktus, kuriem noteikts pārtikas embargo.

Likums, kas stājās spēkā no 6. augusta, pieļaus, ka tā vietā, lai pārtika tiktu sūtīta atpakaļ, tā tiks iznīcināta un ne tikai uz robežas, bet arī veikalos un noliktavās, ja tiks tajos atrasti pēc kontroles iestāžu pārbaudēm.

Krievijas televīzija atspoguļojusi, kā pildot jauno likumu, ar buldozeriem tiek novākts neliels kalns ar nelegāli ievesto Eiropas sieru, kas no Ukrainas ieradies nemarķētās kastēs un, visticamāk, ticis ražots Eiropā.

Kamēr Krievija turpina demonstrēt savu varenību iznīcinot Eiropas pārtiku, 20 miljoni Krievijas pilsoņi atrodas zem nabadzības sliekšņa. Šāda situācija aktivizējusi jautājumu par to, kas slēpjas aiz šī demonstratīvā kara pret pārtiku?

Kā pieļauj vairāki eksperti, šādi pasākumi paredzēti, lai vēl vairāk mobilizētu sabiedrību, taču tam neesot nepieciešamība, jo sabiedrība joprojām tic valsts vadībai. No otras puses, tiek norādīts, ka pārtikas iznīcināšana ir pamatota, taču vai arī situācijā, kurā iedzīvotāji cieš badu?

Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs atzinis, ka pārtikas iznīcināšana, iespējams, vizuāli nav pievilcīga, taču lūdzis medijus nepārspīlēt problēmu, jo ēdiens esot tīra kontrabanda.

“Lauksaimniecības produkti, izejvielas un pārtikas preces, kas tiek eksportētas uz Krievijas Federāciju no valstīm, kuras noteikušas sankcijas pret Krievijas juridiskām personām un/vai privātpersonām, kuras pievienojās minētajam lēmumam, ir aizliegts Krievijas teritorijā ievest pārtikas produkti. Tie tiks iznīcināti sākot ar šī gada 6. augustu,” liecina informācija Kremļa mājas lapā.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress