Šogad iedzīvotāji Līgo svētkiem plāno iepirkties savlaicīgi un tērēt vairāk

Latvijas nacionālā mazumtirgotāja ELVI veiktajā Latvijas iedzīvotāju aptaujā, kas norisinājās laika posmā no 11. jūnija līdz 18. jūnijam, noskaidrots, ka šogad 66,8% pircēju Līgo svētkiem plāno iepirkties savlaicīgi, kas ir par 10% vairāk salīdzinājumā ar 2012. gadu, kā arī tērēt vairāk kā citus gadus - virs desmit latiem šogad ir gatavi tērēt 78,4% aptaujāto, kas ir par vienu procentu vairāk kā pagājušajā gadā,” aptaujas rezultātus komentē SIA „Pārtikas tirdzniecības apvienība”, kas ir ELVI franšīzes turētāja, komercdirektore Laila Vārtukapteine.


Jautājumā par iecienītākajiem svētku produktiem, aptaujātie respondenti arī šogad atzīst, ka Līgo svētki nav iedomājami bez siera un alus. Sieru kā neatņemamu Līgo svētku maltītes sastāvdaļu atzina 52,3 % respondentu, savukārt, par alu kā svarīgāko produktu, kam jāatrodas uz Līgo svētku galda, nobalsoja 18,5 % aptaujāto.


„Iepriecinošs ir fakts, ka lielākā daļa aptaujāto plāno svētkus aizvadīt savējo lokā - ar ģimeni un draugiem šos svētkus aizvadīs attiecīgi 56% un 25,2%. Mājās svinības rīkos 38,3%, ciemos dosies 33,9 %, taču 11% dosies uz kādu organizētu svētku pasākumu,” stāsta L.Vārtukapteine, piebilstot, ka neizlēmušo skaits joprojām ir salīdzinoši augsts - 16,7%.


Jautājumā par produktu iegādi, pircēji atzina, ka vislielāko uzmanību pievērsīs akcijas produktiem. “Šogad tos plāno iegādāties 57,7%, kas ir gan nedaudz mazāk salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu - 2012. gadā akcijas produktu cienītāju skaits bija 62,4%,” turpina L. Vārtukapteine.


Šogad svinētāji plāno galdā celt sieru (22,4%), dažāda veida šašliku (21,2%), pīrāgus (16,1%) un salātus (14,5%). Tāpat līgotāji uz svētkiem plāno iegādāties augļus un dārzeņus 14%, dažādus gatavos konditorejas izstrādājumus 7,7% un sāļās uzkodas 7,4%.


Pārliecinošs vairākums no aptaujātajiem ir izvēlējušies gatavot paši - 78,4%.

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress