Lembergs bijušajam finanšu ministram pārmet neprofesionalitātiVentspils mērs Aivars Lembergs reaģējis uz bijušā finanšu ministra Andra Vilka izteikumiem, kuros ministrs Lembergu nodēvēja par "Latvijas Cipru", norādot, ka Latvijas situācija ir Vilka neprofesionālās finanšu politikas rezultāts.

"Latvijā ir tikai daži cilvēki, kurus skāris t.s. Latvijas veiksmes stāsta efekts. Viens no tiem ir bijušais finanšu ministrs Andris Vilks, kurš nule uzmeties par ekspertu Grieķijas valsts parādu krīzes komentēšanā. Viņš situāciju Grieķijā raksturo kā traģēdiju, sāgu un pauž neapmierinātību par anarhistiski noskaņoto valdību, kas pretēji Vilka savulaik piekoptajai bezierunu pakalpībai starptautisko aizdevēju priekšā cīnās par izdevīgākām prasībām un nosacījumiem savai valstij," savā vietnē «www.aivarslembergs.lv» norāda Lembergs.

Viņš norāda, ka tas, vai Grieķijas valdība to dara veiksmīgi vai neveiksmīgi, ir cits stāsts, būtiskākais – tā mēģina panākt arī grieķu interešu ievērošanu:"Pretstatā Latvijai, kas bijušā finanšu ministra Andra Vilka neprofesionālās finanšu politikas rezultātā joprojām nespēj atkopties no stagnācijas, kas izpaužas kā nespēja palielināt finansējumu virknei ikkatra cilvēka dzīvei svarīgu nozaru – veselības aprūpei, izglītībai, zinātnei, kultūrai u.c. jomām. Rezultātu mēs zinām kā simtiem tūkstošu valsts iedzīvotāju apzinātu izvēli – vienkārši emigrēt no Latvijas."

Komentējot Vilka izteikumus, ka Lembergs varētu būt nākamais Ciprs, Ventspils mērs norāda, ka ja bijušo finanšu ministru nevajātu aizvainojums par savas personības nepietiekamu novērtēšanu, iespējams, Vilks nebaidītos būt objektīvs un atzītu acīmredzamo – lai cik netīkams būtu Lembergs, tomēr viņa jau 27 gadus vadītajā pašvaldībā ir stabilākais finanšu stāvoklis starp visām Latvijas pašvaldībām.

"Ja Vilka emocionālajiem izteikumiem piemērotu arī faktus, kas objektīvi raksturo Lemberga saimniekošanas prasmi Ventspils pašvaldībā, tad, par nožēlu Vilkam, būtu jāsecina – ja Lembergs vadītu Grieķijas valdību, Grieķijas valdība būtu kreditors, nevis otrādi," norāda Lembergs.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress